Awarie w Router Bassa

Witam,

Zakłam oddzielny temat poświęcony awariom hitu tegorocznego jakim jest Router Bassa. Nie chcę wiązać z drugim tematem, bo jest naprawdę zbyt dużo czytania, żeby świeżak mógł to ogarnąć w całości.

Przebieg: 3500 km - aktualne problemy:

1) kapiący olej - prawdopodobnie uszczelka pod głowicą (problem wyniknął ze zbyt wysokiego poziomu oleju w silniku i coś nie wytrzymało ciśnienia)

2) śruby (tuleje) gumowo-metalowe pod silnikiem (poszły się...) - skutkuje to tym, że skuter na bruku płynie na lewo i prawo, a przy wchodzeniu w zakręt (przy złożeniu się w zakręt) zarzuca cały tył, skuter traci swoją oś i robi się dwuśladem. Na postoju złapcie za tylne koło i poruszajcie na boki - jeśli połowa skutera łącznie z silnikiem i tylnym kołem się rusza, to jest właśnie to.

3) prawdopodobnie albo układ kierowniczy albo amortyzator przedni - specyficzny dźwięk (specyficzny, pusty, "plastikowy" huk) się pojawił przy przejeżdżaniu przez tory, większe nierówności czy zapadnięte studzienki. Dźwięk się pojawia w momencie "prostowania" się amortyzatora.

I to chyba tyle na chwilę obecną. Koszt części zapewne jest groszowy, ale roboty niestety sporo (uszczelki z 10 zł, śruby z 20 zł - co do punktu 3. nie wiem, bo nie wiadomo co jest nie tak, a rozbieram go dopiero po sezonie - pewnie jak się pojawią pierwsze, jesienne deszcze)


te tuleje metalowo-gumowe to wymień jak najprędzej...

Ja myśle ze jak bym był bogatrzy to bym go podpalił i spuscil do wody wolał bys nie wiedziec jaki ja mam problem z tym złomem przebieg taki sam. Jak bede wiedział co jest grane to dam znac narazie to sprawdzony rorzod choc na iternecie podaja odwrotnie wymieniłem układ cdi, fajke bo kabel był dobry, gaznik bo juz myslalem ze od tego roskrecania i czyszczenia zepsułem gaznik ale on jest za prosty zeby go zepsuc i nie moge dalej go odpalic a czasami odpali ale bardzo zadko i ma normalne obroty zebym mniał takie prblemy jak ty to bardziej bym sie cieszył bo bym wiedział co naprawic

Pobiłeś rekord w odkopywaniu *trupa*. Trafiasz do księgi rekordów tego tutaj forum :-)
Na przyszłość to jednak zwracaj uwagę na daty wpisów. :D

Widać tutaj młody, że tam ta wasza polonistka poszła pewnie na chorobowe, albo zaciążyła nawet i los wasz dalszy jest już nikomu nieznany. ;P

Chinol_180 ktoś tu jest cięty na polonistki XD.

Chinol_180 ktoś tu jest cięty na polonistki XD.
edit: ale to jest denerwujące dodajesz posta a tu ci 2 wyskakują....

A tam, buda zawsze była przereklamowana, a to wymagająca polonistka, to znowu wredna chemiczka, to ta mądra od biologii, to kolo od fizyki i ten dziadek od tej wiedzy o społeczeństwie, a wiedzę o życiu to się i tak zdobywało zupełnie gdzie indziej. :D
Teraz to m.in. na tym oto forum się ją zdobywa, c'nie? ;P

Wypisz, wymaluj moi nauczyciele, a jeszcze ta matematyczka jędza jedna. Wiedzę zdobyłem na skuterowo:-D