Aprilla Rs vs Yamaha TzR

To tak dzisiaj miałem zamiar jechać po kupno Yamahy TzR ale w nocy pisałem z kolegą który ją miał i powiedział, że silnik am6 jest "zły".
I teraz kilka pytań:
1. Czy Aprilla Rs od 2008 w górę ma inny silnik?(nie am6)
2. Co byście wybrali na moim miejscu Rs czy TzR(chciałbym kupić w salonie salon yamahy mam 30 km od mojego miasta a aprilli ok.150km)
3. Aha i co o tym silniku:)?

1. Wydaje mi się że mają ten sam silnik. Ale jak chcesz kupic w salonie to nowsze modele mają silniki od Derbi z tego co tłumaczył mi jeden koleżka z forum :).
2. Mi się bardziej podoba TZR. RS wygląda tak hmm... JAJOWATO! Nie masz ty za dużo kasy by kupywać nówkę z salonu? :D
3. Nie wiem czemu twój kolega uważa ze silnik AM6 jest "zły" bo to chyba najlepszy silnik o tej pojemności :). Po odblokowaniu wyciąga 10 KM więc nie jest źle. Montuje sie go np. w Rieju RS2, Yamaha DT i TZR, starszych Apriliach.

A tak ps :). Pisze się Aprilia a nie Aprilla. Sam kiedyś nie miałem o tym pojęcia i dziwiłem się czemu na Alledrogo nic nie moge znaleźć :D

Aprilie rs w nowej budzie maja silniki derbi które są mocniejsze niż am6 które sa montowane w tzr

Według mnie kupno Apki RS 50cc za 17000zł to trochę przesada. Nie wolisz zrobić sobie kat. A1 ?