Aprilia Street - zmiany oświetlenia, zmiany w zawieszeniu - prośba o pomoc.

Posiadam aprilię 50 r street, rocznik 2012.
Światła przednie tego skutera są bardzo słabe. Tył działa wystarczająco, za to nie wygląda zbyt interesująco.
Czy ktoś dokonywał przeróbek przodu i tyłu w celu poprawy wydajności świateł przednich i wyglądu tylnych?

Prosiłbym o wskazanie polskiego sklepu gdzie mógłbym kupić części bądź ich zestaw do "tuningu" tych dwóch elementów.

Drugi "problem" to praca zawieszenia.
Zdaję sobie sprawę że taki skuter to nie topowy motocykl z wysokiej klasy amortyzatorami, jednak tak czy inaczej praca widelca i tylnego shocka tej aprilii jest moim zdaniem bardzo słaba. Zawieszenie pracuje twardo, kiepsko radzi sobie z drobnymi nierównościami, na trochę większych skuter odbija się tępo tracąc stabilność.
Proszę o sugestie co do wymiany obu elementów lub poddana ich przeróbkom.
Czy widelec przedni tej aprilii posiada kąpiel olejową? Posiada jakiekolwiek tłumienie? Czy w ramach tego widelca da się coś zrobić (wymiana oleju, sprężyn itd) by poprawić komfort pracy?
Jak wygląda sprawa tyłu? Może dostępny jest amortyzator - zamiennik dający lepszą kulturę działania?
Tak jak w przypadku oświetlenia - proszę osoby zorientowane o podanie polskich sklepów które oferują części do zawieszenia aprilii, ewentualnie propozycje ofert spoza Polski.

z przodem musisz pokombinować z sprężynami [kąpiel olejowa] dobrać progresywne.
http://shop.mieloch.pl/lampy-revo-led-lexus-style-z-kierunkowskazami-e,pZ045367.bhtml
http://shop.mieloch.pl/reflektor-przedni-revo-double-optic,pGRUPA0314.bhtml
http://shop.mieloch.pl/amortyzator-tylny-malossi-rs3,pZ040604.bhtml

Dziękuję za linki i sugestie :)
Jeszcze pytania:
- czy oba światła są zamienialne z obecnymi bez konieczności ingerencji w elektrykę czy cokolwiek innego? Mogę je zamontować używając obecnej instalacji elektrycznej oraz jej "wyjść" czyli oryginalnego że tak powiem zestawu kabli/złączek skutera?
W opisie podana jest moc świateł przednich - jak ma się ona do mocy tego zestawu który jest w skuterze? Czy ten zestaw (masz jakieś doświadczenie w tej kwestii) faktycznie poprawi skuteczność świateł przednich?
- czy ten damper można zamontować zamiast oryginalnego bez konieczności przeróbek czegokolwiek?

To dla mnie dosyć istotne gdyż nie jestem specem od elektryki, z prostymi czynnościami mechanicznymi raczej sobie poradzę.

Mógłbyś coś więcej napisać o przeróbce przodu? Wymiana sprężyn na progresywne - jakieś propozycje jak wyżej? Jaki olej co do firmy i parametrów? Mam doświadczenia z amortyzacji rowerowej.
Wielkie dzięki za pomoc :)

I jeszcze jedno pytanie - hamulec przedni.
Czy w skuterze jest możliwość dokonania przeróbki polegającej na montażu większej tarczy hamulcowej? Górne "ucho" mocowania przy widelcu ma podłużny kształt, tak jakby się dało zacisk odsunąć (wstawić większą tarczę?). W rowerach z tarczówkami stosuje się adaptery do zacisków umożliwiających montaż większych tarcz.

Sprężyny musisz zamówić w firmowym serwisie powinni mieć katalog,podłączenie lampy tył i reflektora nie sprawi ci problemu a co do hamulca to tarcza nie większa a sportowa i dobre klocki [miękkie teraz masz jakieś lipne bo apka na standardowej tarczy i pompie z przewodem w oplocie stalowym robi stoppie]

Co do sprężyn, katalogu i firmowego serwisu - to u mnie może być duuży problem :) Dlatego właśnie prosiłbym o podanie linka z ofertą takich sprężyn - jak w Twojej pierwszej odpowiedzi.
Co do hamulca - jestem zadowolony z jego działania i zablokowanie koła nie stanowi raczej problemu - jednak chciałbym wkładać mniej siły w naciskanie dźwigni.

Nabierz krzepy a co do sprężyn kup od simsona i dotnij na wymiar starych jak cie nie zadowolą to mała strata

Wolę prostsze rozwiązania - tym bardziej że mam styczność z tarczówkami rowerowymi i tu spektrum możliwości zależnie od firmy, modelu i wielkości tarczy jest olbrzymie :)

Miałeś lub masz styczność z tą aprilią? Z czego może wynikać tępa praca amortyzatora? Skuter jest fabrycznie nowy, takie działanie było od początku. Jestem w stanie zafundować mu nowy olej i sprężyny - pytanie czy to cokolwiek pomoże czy jego nierewelacyjne działanie wynika może np z konstrukcji.