Aprilia sr Pomocy !!!

witam posiadam Aprilie sr 50 LC z 2005 roku (silnik minarelli) , dziś jadac po deszczu skuter zgasł i nie che odpalic (zgasł) ma kompresje wszytsko ok tylko nie pali i jak kopie to kopka sie zatrzymuje i musze siła ja ciagnac do góry. co mogło sie stac pomocy ? !!!

Miałem podobny Problem. W pierwszej kolejności sprawdź świece czy jest iskra. U mnie problemem był kabel wysokiego napięcia któy robił przebicie. Ale przeczyną może być wszystko Np.
- Zapchana dysza
- Zapchany gaźnik
- Brudne magneto od środka (Tak jest gdy się jeździ w deszczu)
- Świeca
- Kabel wysokiego napięcia może robić przebicie i nie odpalisz (u mnie tak było)
- Mógł się zalać (Odkręć świece i sprawdź czy nie jest zalana)

Sprawdzaj pokolei to co Ci opisałem wyżej. Jak sprawdzisz i będzie działać to napisz co nawaliło ;/ Pozdrawiam.

odłaczyłem fajke i połamałem świece , odkreciłeem ja była cała zalana i w pon kupie swiece i powinno chodzic. dzieku za wskazówkii

Jak to połamałeś świece ?

Po prostu, ma fajkę wykręcaną ( nie wiem co za debil to wymyślił ) .. I ciągnąl na siłe i świeca pękła, Dobrze że się gwint nie zrypał w głowicy..

szyszu3 napisał:

Po prostu, ma fajkę wykręcaną

że co ma ???
świeca może mieć nasadkę SAE (grubą) albo złącze gwintowane (cienkie) , od wielu lat oba są na wsuwkę

Prowokacja, tak naprawdę nic się nie stało. Markowe się nie psują.

Po prostu tą fajke się wykręca albo wkręca, nie da się jej włożyć tak jak to w chińskich lub innych skuterach jest.