Aprilia SR kilka pytań

Siemka

Niedawo kupiłem sobie Apke SR 2003 r przerobioną z DiTecha na gaźnik, w pełni odblokowaną i z seryjnym wydechem no i mam pare pytań co do niej :)

1.Aktualnie skuterek jest na dotarciu, zrobione ok. 500km. To co mnie zastanawia to jej przyśpieszenie. Jest tragiczne choć start ma wzorowy. Czy poprawi się po dotarciu? V-max nie sprawdzałem bo nie wolno, ale jaki będzie po dotarciu?
2.Z moich wyliczeń wynika że żre mi 4,4 l/100 km. Gdzieś słyszałem że to normalne w przerobionych apkach ale czy to prawda?
3.Już teraz zastanawiam się nad ewentualnym tuningiem no i nie wiem czy kupić nowy sportowy wydech czy zostawić stary odblokowany (super brzmi :)) ? Poza tym co myślicie o takim zestawie (sprzęgło sportowe już mam) :
- Wariator Malossi Multivar
- Przeciwtalerz Malossi
- Gaźniki jakiś 19mm
- Boost Bottle - jak kto siedzi w temacie to powinien wiedzieć o co chodzi
- Zawór membranowy Tec
- Króciec ssący Malossi
- Jakiś sportowy wydech
4.Jak wiadomo DiTechy nie miały kopnika. Czy po przeróbce na gaźnik można go jakoś zamontować?

Z góry dzięki za odpowiedz :)

Wymien wydech-osiągi na pewno się poprawią

Przyspieszenie to kup lżejsze rolki wariatora albo wariator malossi z rolkami. prędkość powinna wzrosnąć ale jeszcze nie dotarty to jak dotrze to powinno być lepiej

Dobra ale jest z nią jeszcze taki problem że jest strasznie słaba pod górke. Michal98 jeżeli wstawię lżejsze rolki to przyśpieszenie poprawi się ale może spadnąć moc i pod górkę będzie jeszcze gorzej a na razie idzie ok 35km/h - słabo. Czy to przyczyna tego że jest jeszcze nie dotarta? A co do rolek to dzisiaj zobacze jakie są i napisze. I co myślicie o takim tuningu?