Aprilia sr 50 gasnie przy pełym gazie

Witam wszystkich jestem nowy mam nadzieje ze uzyskam szybką i dobrą odpowiedz :)

Moj Skuter to Aprilia sr 50 cacio z 2008 2t (gaznik) nie wiem jak to sie pisze i do konca nie wiem jaki model aprili słyszałem nazwe ze to cacio czy jakos tak

moj problem polega na tym iz wczesniej moj skuter smigał bez problemu 80 km/h przewoziłem aprilie samochodem dostawczym niestety nie zabezpieczyłem linka i w samochodzie przewrócił sie na lewa strone nic jej nie było nie po pękały plastiki itp stwierdziłem ze pojadę nia a kolega po prowadzi auto ale okazało sie ze pękła mi linka gazu nie wiem czy moze do od upatku ale stawiam ze nie, ok wiec zająłem sie wymiana linki szukałem gdzie mozna w poznaniu dostac linke okazał sie jeden sklep mieli za 144zl linke wiec powiedziałem ze oszalali ze nie dam tyle za linke wiec w zippe dostałem podobna i zamotowałem ją linke wymieniłem tylko do tego miejsca gdzie jest to rozgałęzienie bo linka pekła mi przy samej menece wiec wymieniłem ten fragment linka oczywiscia byla o 5 cm krótsza od orginalnej ale nic nie naciaga linki itp wyglada wszystko ok ale podczas jazdy skuter mi sie dławi https://www.youtube.com/watch?v=SgN1OIH4drI tak jak na tym filmi na starcie to jest takie uczucie jak by chcial sam lacza spalic ale jade ok 30 km/h i zacznie troszke wiać wiaterek skuter wyciagnie max 40 i dalej nie ciagnac tak to wyglada jak by dostawał za duzo powietrza a za mało benzyny nigdy wczesniej nie miałem takiego skutera ani 2t mialem tylko chinole 4t i tam nie było az tak skomplikowane jak tutaj ;/.... wiec myslalem ze gdzies moze jakis wezyk przydusiłem i moze dlatego ale sprawdzałem i bylo wszystko ok paliwo dochodzi olej tez moze byc gaznik zjebany bo widziałem ze nie ma nigdzie zadnego filtra paliwa ;/ moze syf ale dwa dni wczesniej normalnie smigał az miło wiec wątpie zeby w ciagu 2 dni dostał syfu do gaznika filtr powietrza czysty ladnie zadbane starałęm sie troche regulacja gaznika nic nie daje przy gazniku widzialem ze brakuje jednej sróbki ale wydaje mi sie ze wczesniej jej tez tam nie było moze ktos powie co moze byc albo znacie dobrych mechaników co sie zaopiekuja moja aprilia za małe pieniadze i zrobia ją dobrze ? gdzies w poznaniu a i jeszcze jedna sprawa jesli ktos wie co to za aprilia sr 50 facio jak mi cos o niej opowie jakie spalanie osiagi i czy dobry czy zły :) za uwage dzieki za błedy przepraszam i za pomoc dziekuje :)