Aprilia sr 50 factory wtrysk problem z V-max

Witam. Moja aprilka od pewnego czasu ma problem z przyśpieszaniem. Do okolo 55km/h przyspiesza normalnie, a potem nie chce sie wkręcać powyżej 7 tys obrotów. Wygląda to troche jakby skuter miał blokade, ale w zeszłym roku osiągał 90km/h. Najlepsze jest to że zaraz po odpaleniu lepiej ciągnie niż później kiedy trochę pochodzi...

strata mocy ? =wytarte uszczelniacze+pierscienie
chyba ze pasek wyslizgales

ja bym nie obwiniał silnika ani układu napędowego, te same silniki na gaźniku robią po kilkadziesiąt tysięcy kilometrów bez żadnego problemu, jedynym wadliwym elementem jest układ paliwowy, czyli wtryskiwacz, kompresor, elektryka itp. jeśli wiesz że dobrze dbałeś i eksploatowałeś skuter, to nie masz czego szukać w częściach mechanicznych, szukaj awarii w wtryskiwaczu i częściach które są odpowiedzialne za dostarczanie paliwa. zależy też jaki masz przebieg, jeśli powyżej 30 tysięcy, możesz sprawdzić jak się mają pierścienie i cylinder. ale nie martw się jeszcze, dopóki ditech odpala, jest dobrze.

ja bym nie obwinial ukladu wtrysku skoro na zimnym jest ok(wazna wiadomosc) a po rozgrzaniu gorzej objawy typowe dla wytartych pierscieni i uszczelniaczy(typowe dla spadku mocy po rozgrzaniu w 2t)
a najprosciej sprawdz na warsztacie kompresje na cieplo i cisnienie wtryskiwacza bedziesz wiedzal wszystko

Przebieg mam mały- około 7 tyś. Poprzedni właściciel to mój kolega więc skuter jest raczej zadbany.

sprawdz ta kompresje i bedziesz wiedzal od czego zaczac

Okej;) Jeszcze małe pytanko: Mogę sprawdzić sam ta kompresje ? Jeśli mogę to jak ?

jak masz przyrzad to sam sprawdzisz
znajac zycie nie masz wiec na kazdym warsztacie zmierza ci wydatek max 20 30 zeta sprawdz na zimno i cieplo aby bylo widac roznice poza tym porownaJ z danymi producenta