APRILIA RS 50 1995 Kopci i odpala tylko na ssaniu – od razu wskakuje na obroty.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Motorowery APRILIA RS 50 1995 Kopci i odpala tylko na ssaniu – od razu wskakuje na obroty.

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 1 lat, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Jakub Krojcer
    Użytkownik

Witam, napiszę wszystko po kolei co dolega mojej aprili.
    Jakies 3 dni temu wyskoczyła mi kontrolka aby dolac oleju do dozownika, udalem sie na orlen kupiłem Platinium 2T Syntetic.
    Dołałem, nie chciał odpalic i musialem pchać z 5-10 min na pycha aby ruszył i od tego momentu zaczął ostro dymić na biało
    Następnego dnia już w ogole nie chciał odpalic, wyregulowałem gaźnik wyczyściłem dysze, sprawdziłem kolor swiecy i jest taki jaki powinien być czyli kawowy. Odpala z rozrusznika od razu, i wskakuje sam na maxymalne obroty nastepnie ssanie sie wylacza i motor gaśnie.Co moze byc przyczyną? Może jakies lewe potwietrze?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

może nadmiar oleju w mieszance, przytkana dysza główna lub coś w tym stylu. Tak na pierwszy ogień to gaźnik do przeglądu i regulacji.
    A co to oznacza że odpalasz i wskakuje sam na maksymalne obroty… to znaczy zapalasz i się wkręca na 9000 tak jakbyś jechał maksem?

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…

Jakub Krojcer
    Użytkownik

Wombat napisał:

może nadmiar oleju w mieszance, przytkana dysza główna lub coś w tym stylu. Tak na pierwszy ogień to gaźnik do przeglądu i regulacji.
    A co to oznacza że odpalasz i wskakuje sam na maksymalne obroty… to znaczy zapalasz i się wkręca na 9000 tak jakbyś jechał maksem?

Czy nadmiar nie wiem ponieważ mam dozownik.
    Tak, od razu wskakuje na 9 tyś pochodzi tak i podymi przez 10 sek i gaśnie.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

czyli skąd ciągnie na to powietrze. nie masz zablokowanej w pozycji otwartej przepustnicy?

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…

Jakub Krojcer
    Użytkownik

Nie mam, moze to wina oleju? Bo zalalem 2t Platnium syntetyk?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

żeby wejść na takie obroty silnik potrzebuje od groma powietrza. Może poszukaj nieszczelności

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: