Akumulator a ładowanie telefonu

Mam takie pytanko.

Załóżmy, że w skuterze mamy akumulator 12V/7A

chciałbym do niego podłaczyć na stałe telefon z ładowarką.

Powiedzcie mi ile akumulator by wytrzymal MNIEJ/WIECEJ żeby utrzymac telefon cały czas naładowany??

A w jaki sposób chcesz podłączyć ładowarke do aku? Może lepiej bedzie jak kupisz gniazdo zapalniczki i zamontujesz w skuterze do tego jeszcze ładowarke samochodową do ładowania telefonu i powinno byc dobrze a aku wytrzymie bardzo długo

tak jak mówi skuterowe 24 , gniazdo trzeba zamontować a akumulator nawet tego nie odczuje

Podłączenie bedzie banalnie proste.
Podłaczam tylko odpowiednie kabelki z ładowarki pod akumulator bezpośrednio.
Innymi słowy robie bezpośrednie połączenie do akumulatora.

Ale moje pytanie dotyczy tego ile w tym wypadku (czy to w taki sposób czy podłączając przez gniazdko zapalniczki) gdy pozostawie całóy czas podłączony telefon który jest właczony na czuwaniu ile czasu taki akumulator wytrzyma aby podtrzymać ładowanie telefonu jeżeli nie będe go odpalał??

Mam zrobioną specjalną instalację, i gniazdo zapalniczki. Na naładowanym akumulatorze taka ładowarka potrzyma około 2 dni. Oczywiście ja ładuje telefon podczas jazdy, i wtedy akumulator od razu się ładuję. Te gniazdo to fajna sprawa - ładuje na nim nawigację, telefon, mp3, nawet latarkę aby coś po zmroku poświecić.

Nawet jak będzie cały czas włączony GPS??

tak nie padnie. Ja mam specjalny uchwyt na nawigację w skuterze, gniazdo zapalniczki. Nawigacje GPS wkładam do uchwytu, podłączam ładowarkę do gniazda zapalniczki, a drugą końcówkę USB do nawigacji i można jechać gdzie się chce. Nawigacja nie padnie bo ma ładowanie z akumulatora cały czas, akumulator nie padnie bo ma ładowanie cały czas z prądnicy, prądnica nie padnie bo jest cały czas napędzana przez wał korbowy, wał korbowy nie padnie bo silnik pracuje. Takie ładowareczki bardzo mało prądu czerpią. A akumulator spokojnie daje radę, a powiem Ci, że obciążenie u mnie bardzo duże.

Alarm, który pracuje, nawet kilka dni zostawiam skuter na włączonym alarmie i go nie wyłączam, do tego dochodzi obciążenie poprzez odpalanie skutera z rozrusznika, kierunkowskazy, klakson, no i jeszcze ładowarki do gniazda zapalniczki.

Ja mam gniazdo zapalniczki zamykane hermetycznie na uszczelce, kable pochowane. Nie ma szans aby coś zamokło.

Tak ale moje pytanie dotyczyło tego czy jak zostawie telefon podłaczony dotej ładowarki na zgaszonym skuterze to ile dni wytrzyma podtrzymanie telefonu?