Barton Challenger – Jak wyjąć akumulator?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #88146
    dopierozaczynam
    Użytkownik
    • 21
    • 50Postów:

    gdzie w skuterze sie znajduje akumulator i jak go wyjac ? mam bartona challengera
    a i takie pytanie przy 300 km mialem wymieniany olej teraz mam 1700 czy wiemieniac na zime olej czy moge z wiosny ?

    #88148
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Standardowo akumulator jest pod podłogą, a żeby go wyjąć wystarczy śrubokręt. Olej wymieniłeś po dotarciu czy nie?

    #88158
    maras95
    Użytkownik
    • 3
    • 73Postów:

    jeżeli będziesz jeździł to wymień jak nie to od biedy możesz jak wyciągniesz go wiosną

    #88176
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Właśnie do stania na zimę bym wtmienił olej na świeży.

    #88193
    kamil2055
    Użytkownik
    • 26
    • 128Postów:

    Akumulator jest pod podłogą , ja na postój zimowy bym nie wymieniał oleju , na wiosnę dopiero.

    #88210
    Anonim
    Nieaktywny
    • 27
    • 2 984Postów:

    Zgadzam się z Kisiem, wymienienie oleju na świeży przed zimą jest wskazane.

    #88234
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    W starym oleju są mkwaśne produkty spalania benzyny i rozkładu oleju. Liczba zasadowa TBN maleje więc łatwiej o korozję wnętrza silnika. Poza tym na wiosnę mozesz od razu jeździć, a nie grzebać.

    W przekładni też bym wymienił przed odstawieniem.

    #89394
    dopierozaczynam
    Użytkownik
    • 21
    • 50Postów:

    jak pod podgloga jest? ja myslalem ze pod siedzeniem

    #89398
    belebele
    Użytkownik
    • 19
    • 258Postów:

    Na zimę nie wymienia się oleju, bo latem może się już nie nadawać…
    Olej w niskiej temperaturze robi się gęstszy i traci swoje właściwości- długotrwała niska temperatura może mu nieco zaszkodzić, lepiej wymienić go na wiosnę. Dlatego np do odśnieżarek stosuje się olej rzadszy, który nie potrzebuje takiej temperatury do smarowania, ale za to gorzej sprawdza się w wysokich temperaturach (o to właśnie chodzi w gęstości oleju :D)

    Jeśli nie mam racji to nie bijcie mnie 😀
    Powtarzam tylko to, co powiedział mi wg mnie bardzo mądry człowiek, który na motocyklach spędził kilkadziesiąt lat, a na małolitrażowych silnikach zarabia na życie 😀
    Poza tym czytałem już przed poprzednią zimą o tym i spotkałem kilka podobnych opinii…

    #89409
    Kapuchon
    Użytkownik
    • 18
    • 2 689Postów:

    belebele napisał:

    Na zimę nie wymienia się oleju, bo latem może się już nie nadawać…
    Olej w niskiej temperaturze robi się gęstszy i traci swoje właściwości- długotrwała niska temperatura może mu nieco zaszkodzić, lepiej wymienić go na wiosnę. Dlatego np do odśnieżarek stosuje się olej rzadszy, który nie potrzebuje takiej temperatury do smarowania, ale za to gorzej sprawdza się w wysokich temperaturach (o to właśnie chodzi w gęstości oleju :D)
    Jeśli nie mam racji to nie bijcie mnie 😀
    Powtarzam tylko to, co powiedział mi wg mnie bardzo mądry człowiek, który na motocyklach spędził kilkadziesiąt lat, a na małolitrażowych silnikach zarabia na życie 😀
    Poza tym czytałem już przed poprzednią zimą o tym i spotkałem kilka podobnych opinii…

    To według Ciebie zostawić stary, przepalony olej w silniku na zimę niż zalać świeży ? Bzdura. Napewno nie jest do końca dobre dla oleju stanie w ujemnych temp ale jest to napewno lepsze niż zostawienie starego oleju. Druga sprawa to to że lepiej dla oleju jeżeli stoi w jednej temperaturze niż co chwile zmienia swoją temp. z np. 10 stopni do 90. Dla tych którzy sądzą że nowy olej wymieniony na koniec sezonu który stał przez zimę w silniku już nie nadaje się do użytku najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli wymienią olej przed i po zimie chociaż nie wiem czemu miało by to służyć bo według mnie najlepiej wymienić olej przed zimą.

    #89414
    Kisiu1981
    Użytkownik
    • 77
    • 4 647Postów:

    Racja, Kapuchon. Popieram w 100%.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button