Nowy skuter? Jak go dotrzeć?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie Nowy skuter? Jak go dotrzeć?

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Sousek Sousek 7 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Zapomniano dodać ze nalezy wymienić olej w silniku 4T po przejechaniu 300 km na dotarciu.

Testuję nowy Jednoślad.pl 🙂
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Oo, akurat tego faktu o korzystnym działaniu hamowania silnikiem nie znałem :). Warto zauważyć, że podczas docierania dobrze jest korzystać wraz z postępem docierania z coraz szerszego spektrum obrotów. Podczas pracy na maksymalnych obrotach tłok dociera minimalnie dalej niż na niższych. Korzystanie ze zróżnicowanych obrotów pozwoli na dotarcie się gładzi cylindra na całej powierzchni pracy, nie tylko tych 98% wykorzystywanych przy niskich i średnich prędkościach obrotowych.

Zdjęcie profilowe ads
    ads
    Użytkownik

ok,przeczytałem a teraz mam pytanko. Będę miał zmieniony cylinder na 70cm i nowy tłok bo stary nie trzyma kompresji, jak docierać silnik na tym etapie ? Dzięki

[IMG]http://results.tester.netia.pl/flkufihmfb[/IMG]
    Zdjęcie profilowe Sousek
    Sousek
    Użytkownik

tak samo wszystko od nowa

Zdjęcie profilowe ads
    ads
    Użytkownik

Dzięki, jakbyś jeszcze mi napisał przez ile km i jaki vmax, czy go zwiększać z czasem

[IMG]http://results.tester.netia.pl/flkufihmfb[/IMG]
    Zdjęcie profilowe Sousek
    Sousek
    Użytkownik

tzn wiesz najwazniejsze tak jak pisze jest pierwsze 30 km nie ma co sprawdzac osiagow itd, ja np. docieram w ten sposob ze jade jade tak jest 30 km (bo wiecej nie powinno byc) i daje manetke do przodu i silnik hamuje i wszystko ladnie sie olejem smaruje. chodzi o to zeby obroty byly duze oczywiscie hamuj czasem recznymi hamulcami ale nie za ostro. i jedziesz 10 – 15 – 20 (przyhamuj) 25 – 30 (przyhamuj). dlatego manetka zeby za ostro nie hamowac bo tez nie dobrze. takie moje odczucia po pierwszych 100 km docierania skutera i przeczytaniu chyba z 10 forow na ktorych byly metody docierania. Pozdrawiam

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie

Zobacz także: