Jak zabezpieczyć skuter przed kradzieżą?

Żadne zabezpieczenie nie daje 100% ochrony przed kradzieżą. Zadaniem łańcucha, kłódki, disklock’a czy alarmu jest “zdemotywować”, czyli poprostu odstraszyć złodzieja, ponieważ jak będzie chciał to i tak każdą tą blokade rozbroi. Po za tym, naprawdę namawiał do ubezpieczenia AC dla sprzętów wartych te 4tyś. zł i więcej- z kompletem zniżek naprawdę nie jest to przesadnie drogie, ale bez zakupu zabezpieczenia z atestem się nie obejdzie- mi udało się kupić atestowany disclock za 180zł.

Ja kupiłem linkę w cenie 202 zł. I skuter trzymam blisko domu na parkingu strzeżonym. Pomyślę może o tej blokadzie na hamulec tarczowy. Pozdrawiam Vojtek

ja wychodzę z założenia, że przecięcie linki, którą przypinam mój skuter - gruba czarna z kluczykiem - dla laika nie jest proste, a ktoś, kto się zna, nie ukradnie takiego skutra, bo po pierwsze nie jest wart fortuny a po drugikóry po 1 nie jest wart fortuny, a po drugie jest na tyle charakterystyczny, ze bez problemu zostałby odnaleziony :slight_smile:

ja miałem chińczyka dobra maszynka i też mi ukradli z pod banku poszedl na pake takie skuterki jak kradną to nie na chandel w całości one idą na części

Po pierwsze to i tak odszkodowanie nie pokryje 100% wartości skutera,po drugie zawsze wymyślą coś żeby wykręcić się od wypłacenia,po trzecie trwa to tyle że zniechęca do płacenia AC za skuter. Po prostu trzeba go pilnować i tyle. !!!Żadne zabezpieczenie nie uchroni przed kradzieżą.!!! HugoBoss Ale ją utrudni! I nie wypisuj głupstw!!!

qwert, do mnie ta rozmowa o pisaniu głupot?

Do Hugo

a co jesli tak jak mi dzisiaj zajechali droge dresiki w bmw z zamiarem wywalenia mnie ze skutera i kradzieza (naszczescie szybko zalapalem o co biega i zwialem w bok po trawie), mam AC ale czy w takim przypadku by mi to uznali?

A Ja kupilem kpl srub zabezpieczajacych do kol do vespy bo ostatnio zaczeli krasc kolka

Disc block nie pasuje chyba do skuterów z hamulcem bębnowym ?