4t dymi z pokrywy głowicy z wężyka

witam dziś przejechałem się do miasta 20 parę kilometrów w jedną stronę skuterem i skuter zaczął dymić z pokrywy głowicy z wężyka co to może być za przyczyna np. za mało oleju czy coś innego.

Jak dla mnie zawory do regulacji.

jakby były zawory do regulacji to by klekotały a nic nie słychać mocy nic nie spadło tylko dymi jak się nagrzeje z pokrywy zaworów

Dymienie z odmy to pierwsza oznaka zacierania się cylindra.

że co on był na to tarciu jakieś 500 km dwa dni temu skończyłem docierać

Mi jak dymiło z odmy to pierścionki do wymiany miałem.

ja tak po do tarciu już pierścienie mam wymieniać dwa dni temu skończyłem docierać go.

Lub może uszczelniacze zaworowe się nie nadają.

zagrzal sie skuter i olej "paruje".

Miałem dokładnie to samo po docieraniu nowego zestawu zaczęło mi dymić z odmy, następnie po kilku dniach zaczęło mi dymić z rury lekko a później jak stałem na światłach to masakra chmura dymu, było tak zadymione że nie widać było nic:D Wymieniłem pierścienie i postanowiłem nie docierać jak się coś zatrze to trudno i do tej pory jeżdżę nim oleju nie bierze i wszystko jest ok :D

jak będę miał czas do zobaczę i wymienię pierścienie i dam znać a jak to nie pierścienie to co może być innego że tak dymi.

ale jak dymi? jaki kolor? czy ten dym wyglada tak jkb gotowala sie woda?kopci Ci z wydechu?

Jak nie pierścienie to wtedy sprawdź głowice. Może uszczelniacze się już nie nadają.

pierscienie ma chyba ok skoro nie ubywa mu oleju i nie kopci z wydechu

z tłumika nie kopci tylko z pokrywy zaworów kolor tak dokładnie to nie wie jaki to kolor taki ciemny

cos takiego? http://www.bankier.pl/static/att/48000/1790694_dymzrury.jpg

kolor tak taki ale tak aż fes to nie kopci ja na foto

wstawilem to zdj bo chcialem sie dowiedziec jaki dokladnie ten kolor:)czy po przejechaniu tych 20km pokrywa od zaworow byla gorąca? moze to jednak olej "paruje" od wysokiej temperatury.jak go odstawiles do dymienie ustąpilo?

gorąca pokrywa a dymienie ustąpiło

odpaliłem go i przyjrzałem się dokładnie na jaki kolor dymi z pokrywy zaworów i dymi na biało
na to wychodzi że to regulacja powietrza pomoże

z innego forum :
jaki to dym ?
niebieski ? olej ( zawory, rozrzad, pierscienie)
czarny ? za duzo bezyny (regulacja)
biały? za duzo powietrza (regulaca)