2T- pracuje jak diesel!

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis 2T- pracuje jak diesel!

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Mystek Mystek 5 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Mystek
    Mystek
    Użytkownik

Mam problem od kilku dni z moim skuterem 2T, mianowicie zamiast chodzic cicho na wolnych obrotach to zaczął jakoś żeśić(chodzi jak diesel ;/). Najdziwniejsze jest to że na osiągach nic nie stracił a odpala zawsze z pierwszego kopa, nawet po dłuższym przestoju. Rozbierałem przekładnie i oglądałem dokładnie od strony waria rolki są okej i wał macałem, czy nie ma luzów i zero. Jakiś pomysł?

Mystek
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Ale te dźwięki to idą z silnika czy z przekładni?

Zdjęcie profilowe Hindenburg
    Hindenburg
    Użytkownik

Stawiam na urwany, naderwany tłumik (kolanko tłumika…) coś w układzie wydechowym na pewno…

Czytaj
    REKLAMA

Prezenty od Junaka

Kup dowolny jednoślad marki Junak, a otrzymasz kask z blendą Junak oraz 5L oleju Platinum Rider.
    Zdjęcie profilowe degename
    degename
    Użytkownik

Jeśli nie tłumik to mógł przestawić się zapłon (uszkodzony moduł).

Zdjęcie profilowe Mystek
    Mystek
    Użytkownik

Tłumik jest cały, co do modułu to nie wiem czy na to stawiać ;/. Maxell te dźwięki idą bardziej od strony silnika, taki stukot jak stoi na niskich obratach a jak jade to i rzęchot!!. Cyl ma przejechane 1300km, był sumiennie docierany, masakra ;/.

Mystek
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Jeśli z silnika, chociaż nie wiem jak to brzmi dokładnie, to może być wszystko. Jakbyś zatarł to by Ci stanął po prostu i tyle.
    Chyba będziesz musiał go rozebrać, sprawdzić pierścienie, tłok itd.
    A jeśli to chiński cylinder to może być po prostu źle wykonany. Nie wiem co Ci powiedzieć, chyba wizyta w serwisie Cię czeka.
    U mnie kiedyś było podobnie, ale to była wina sprzęgła. Jeździł normalnie ale wyrobiły się sprężynki i wydawał właśnie dziwięk jak zimny diesel. Faktem jest, że koło na wolnych obrotach zawsze się kręciło, nie szło go zatrzymać.

Zdjęcie profilowe Mystek
    Mystek
    Użytkownik

cyl to s6, wał, łożyska,uszczelniacze wszystko było wymieniane na raz jakies 1300km temu 🙂

Mystek
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

No tak, ale to że założyłeś nowe, nie znaczy, że nie miało prawa się już popsuć. Może po prostu miałeś pecha.

Zdjęcie profilowe Mystek
    Mystek
    Użytkownik

Czy może to być rozpadające się łożysko igiełkowe?

Mystek
Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie