20 awarii i tyle samo rozwiązań; część 1.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Wasze Opinie 20 awarii i tyle samo rozwiązań; część 1.

Ten temat zawiera 11 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe michalinka43 michalinka43 5 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 12 postów - 1 przez 12 (z 12 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

Dobre! Może nie które objawy są zbyt uogólnione, ale ogólne dobry poradnik;)

Testuję nowy Jednoślad.pl 🙂
    Zdjęcie profilowe skuterman
    skuterman
    Użytkownik

Uważam, że to jest bardzo przydatne. Szczególnie dla tych co mają skuter pierwszy raz. Pozdrawiam

Zdjęcie profilowe przemco
    przemco
    Użytkownik

No, ogólnie napisane, ale jakby odpowiedziec w pełni na wsio to kurde byłaby książka z tego, nie>???

Kymco to moje HOBBY
    Zdjęcie profilowe marbryl1
    marbryl1
    Użytkownik

Ogólnie rzecz biorąc przydatny poradnik dla niewtajemniczonych,ale potrzebna jest znajomosc mechaniki,

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

7: …lub rolki są zbyt lekkie/uległy granicznemu zużyciu i należy je wymienić. — 8 i 9: Przy kapie głowicy znajduje się odma, podłączony jest do niej wężyk, który dalej łączy się z puszką filtra powietrza. Jeżeli wewnątrz kapy nie ma odpowiedniego wypełnienia odmy, podczas pracy silnika do puszki filtra będzie trafiał olej, następnie będzie on wyciekał na pokrywę przekładni. Jeżeli zdarzy się, że wężyk odczepi się od puszki lub od odmy olej będzie leciał bezpośrednio z silnika. UWAGA! Ma to miejsce, jeżeli – jak wspomniałem – odma nie ma wypełnienia, a takie kapy najczęściej można kupić na allegro jako części zamienne. — 10: Tak samo jest w przypadku samochodów. Jest to celowy zabieg, który ma rekompensować np. zmianę opon na większe niż przewidział producent, aby mimo to prędkościomierz nie zaniżał wtedy prędkości. — 13: Błąd, powinno być „rolek wariatora”.

Zdjęcie profilowe marbryl1
    marbryl1
    Użytkownik

ad17 brak wolnych obrotow zalezy od wielu czynnikow i podkrecenie srobki wolnych obrotow to jeden z czynnikow

Zdjęcie profilowe endriu
    endriu
    Użytkownik

mam zapytanie ,niewiem dokładnie od czego są rozłączone wtyczki na ramie po prawej stronie INCA STREET50 2T

Zdjęcie profilowe Melonier
    Melonier
    Użytkownik

endriu podziwiam precyzję pytania i odpowiem od GPS

“Gdy Tylko Mogę w Korkach Nie Stoję!”
    Skuter to moja pasja.
    Zdjęcie profilowe Melonier
    Melonier
    Użytkownik

Dodam jeszcze jeden punkt do problemów z odpaleniem. Czasami możecie tego nie wiedzieć lub całkowicie tego nie brać pod uwagę i tu uwaga -nasze autoalarmy dostają odbicia i potrafią odciąć zapłon -moja rada gdy tego nie używasz zbyt często ponieważ wyje bez przyczyny co jakiś czas np raz w tygodniu jak sucho lub codziennie gdy pada włącz alarm i go wyłącz a następnie uruchom silnik i w drogę. Powiem tyle mam 30 km w nogach zanim się połapałem o co kaman. Tu śmiech. Panie i Panowie Nawet Serwis nie wpadł na to. Te układy elektroniczne to nie cud a muszą wytrzymać ciągłe zmiany pogody wilgoć ,wyładowania itp.

“Gdy Tylko Mogę w Korkach Nie Stoję!”
    Skuter to moja pasja.
    Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

Dobry poradnik dla początkujących lub zamierzających nabyć pierwszy skuter.. (z małymi błędami np.pnkt13 „dokonaj oględzin rolek sprzęgła”)

Zdjęcie profilowe michalinka43
    michalinka43
    Użytkownik

do pkt.14 nie wolno tak robic bo zimeringi na wale wypcha i wogole nie bd kompresji

Zdjęcie profilowe michalinka43
    michalinka43
    Użytkownik

a jaeszcze jedno czemu tu tylko o chinolach sie pisze czemu nie pogadaj po silinkach minarelli albo gilery

Oglądasz 12 postów - 1 przez 12 (z 12 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie