125/250 na dojazdy do pracy

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? 125/250 na dojazdy do pracy

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe paci paci 5 miesiące, 4 tygodnie temu.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Artur Grzegowski
    Użytkownik

Cześć,
    Szukam motocykla 125/250 ccm, na dojazdy do pracy.
    Droga to zaledwie 7km, ale z tego 1/3 po płytach jumbo + 500m droga nie utwardzoną.
    Dlatego najbardziej interesują mnie motocykle z dobrym zawieszeniem i trochę większym prześwitem.
    Najbardziej podoba mi się Romet ADV250, ale jak na Chińczyka jest trochę drogi i gabarytowo dla mnie jest trochę za duży (jak na takie krótkie trasy).
    Dobrym kandydatem wydaje mi się także Romet RXC 125.
    Co o tym myślicie? Czy jakiś producent ma jakieś dobre SuperMoto / Enduro w nie wygórowanej cenie? Możecie mi coś polecić?

Zdjęcie profilowe Batom20127
    Batom20127
    Użytkownik

Polecam junaka 127 . Sam nim bardzo często dojeżdżam do szkoły . Seryjnie występuje w 125cc , lecz musiałem zmienić na 50 cc ponieważ nie mam wystarczających uprawnień . Jednak na takiej pojemności daje rade.

Artur Grzegowski
    Użytkownik

A możecie polecić jakiś skutery z dobrą osłona przed wiatrem? Honda PCX, Yamaha NMAX?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

każdy z zabudowanym przodem i dużą szybą.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…

Artur Grzegowski
    Użytkownik

A jakieś konkretne modele polecacie?
    Musi być:
    – zabudowany przód
    – dostępna duża szyba
    – dobre zawieszenie – żeby dało się w miarę komfortowo jechać po płytach jumbo

Dodatkowo, fajnie by było:
    – dostępne osłony dłoni

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

osłony dłoni w przypadku dużej i szerokiej szyby są zbędne
    z kolei duża szyba jak każdy kij 🙂 – ma dwa końce.
    Z jednej strony wspaniale osłania ale z drugiej w przypadku mżawki staje się mleczną ścianą przed oczami. Opcją jest kompromis – szyba na tyle krótka żebyś patrzył ponad nią. Ale wtedy dostajesz wiatrem po czubku głowy a jeszcze bardziej dostaje pasażer który z reguły siedzi wyżej.
    Natomiast do większości popularnych skuterów są dostępne akcesoryjne szyby w różnym rozmiarze i ew. deflektory i sobie można to poskładać.
    Wiec jeden wali wielką szybe a drugi krótszą + deflektor + handbary.

SYM GTS 125 / Junak 607 2T: Malossi Sport 70, ProReplica, wario SportPro, 19mm Carb, Malossi GasBox, MF Evolution Clutch, Wingcooler…itd… gnije…

Artur Grzegowski
    Użytkownik

Tak, mam prawko kat.A,
    Interesuje mnie coś nowego, nie mam sztywno określonych kwot, wszystkie propozycje rozważę 🙂
    @wombat – nie wziąłem pod uwagę dużej szybki + mżawka 🙁 dzięki za info 🙂

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Jeździłem do pracy po po płytach jumbo [to dopiero kurest..o] zalecam super-moto,enduro lub quada 😉

Artur Grzegowski
    Użytkownik

U mnie są trochę lepiej ułożone, ale dalej masakra.
    Dlatego coś z dużymi kołami musi być na pewno, taki tekken / Barton mógłby być ok, tylko jak z niezawodnością czegoś takiego?

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

ale w końcu skuter czy motór?

Artur Grzegowski
    Użytkownik

Nic nie jest przesądzonego.
    Ze względu na praktyczność wolałbym skuter, ale patrząc na drogę jaką mam do przejechania to chyba bardziej sprawdzał by się motór.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

na każdym jednośladzie ci tyłek wytrzęsie. na taka drogę nie ma mocnych

Artur Grzegowski
    Użytkownik

A polecisz coś?

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy
Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 16 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie