Spalanie mnie dobija Kymco 125

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #638746
    JMA
    Uczestnik
    • 2
    • 2Postów:

    Witajcie!
    Mój Kymco People 125 GY6 2006 pali regularnie 4,5 litra/100km. Jazda miasto styl raczej 0-1.
    (doświadczenia z okresu jazdy październik-do dziś non stop – myślałem że to spora wina temperatury, jest ciepło a on dalej żłopie niemal jak jak moja virażka 535)
    Zawory są na 0,1 na ciasno ssący i 0,1 na luźno wypustowy
    filtr powietrza zmieniony (był zapchany ale i tak nic się nie zmieniło)
    był zmieniany pasek napędowy bo strzelił Vmax spadło :(- ale spalanie się nie zmieniło
    Co grzebnąć, by poprawić sytuację?
    Spalanie mnie aż tak nie razi, co zasięg, bo przy baku “bieda-6-litrów” tankuję co ok. 120km – co jest denerwujące.
    A widzę, że to cuś może palić mniej, a przynajmniej powinno się mieścić w “czwórce”.
    Jakieś pomysły?
    Dziękuję!

    #638754
    Wombat
    Moderator
    • 55
    • 22 505Postów:

    stara konstrukcja (GY6) + swoje latka na karku + twój styl 0/1 jak to sam określiłeś. No to raczej tak bedzie palił.
    Zrób mu solidny serwis – wyreguluj ksiazkowo dla kymco zawory i zmierz kompresje żeby zobaczyć czy może go tak dusisz bo on osłabł. Jeżeli sie okaże że słabo to zmieniaj cylinder i reguluj gaźnik. A jeżeli się okaże że kompresje trzyma to pozostaje regulacja, filtry i zmiana stylu jazdy.
    Pasek strzelił, wsadziłeś inny (szerszy jeżeli nowy i jest właściwy rozmiarami) i Vmax ci spadło? powinno wzrosnąć. CHyba że pasek nie jest ten albo silnik jest już za słaby albo coś sie pozajączkowało w napędzie jak pasek strzelił.
    No i kwestia ile ważysz. Bo to inaczej bedzie jechac i palić pod kimś kto waży 75kg a inaczej pod kimś kto waży 100kg – tam nie ma nadmiaru mocy

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button