Romet 700 2t problem prędkości

Cześć, jestem posiadaczem skutera romet 700 2t, odblokowalem go tak jak pisali ludzie na forum i w internecie. Wymienilem wariator, modul i zmienilem wydech. Moj problem jest nastepujacy, skuter nie rozwija takiej predkosci maksymalnej jak widzialem na filmach czyli 80km/h, moj jedzie maksymalnie 71km/h i nawet z bardzo duzej gorki buja sie maksymalnie do 71 km/h zalacza sie jakis “tempomat” i za Chiny nie chce isc wiecej. Moze cos jest nie tak z gaznikiem w sensie czy jest jakos zablokowany. Planowalem zmienic go na 70ccm ale nie wiem czy jest sens. Wiele osób mówi mi, że to przez male koła dokladnie jest to wersja 10 calowa. Prosze o pomoc, pozdrawiam.
Dodam tylko, ze skuter nawet fajnie sie zbiera jak na chinska pięcdziesiatke tylko drazni mnie bardzo to 70 km/h

po pierwsze to masz ograniczenie prawne do 45 to byś chciał ile jeździć na tych kółkach?
po drugie masz małe kółka wiec te okolice 70 to bardzo dobry wynik.
po trzecie sprawdź sobie te licznikowe 70 z GPSem to się okaże że to może być realne 60km/h i wtedy sie martw dlaczego nie dobija do 70km/h
po czwarte one w życiu nie polecą 80km/h (chyba że czyjeś “licznikowe” 80km/h… to niech sobie chłopaki naprawią liczniki) a najlepiej to się weryfikuje z aplikacją/nawigacją z włączonym GPS.

https://www.youtube.com/watch?v=VC4DQ_P2saQ

no tak. filmik że jakiś prędkościomierz pokazuje 80km/h. Ja ci moge pokazać taki gdzie mój pokazuje 120km/h a jednocześnie na GPS obok wyświetla się 107km/h.
A z kolei Junak 607 mi zaniżał - licznik dobijał do 80 a GPS już pokazywał 86km/h. Tylko ja mam 3 tysie wsadzone w silnik i napęd. Wiem jak ten silnik jeździ na 50cm, chińskich 70cm i markowych 70cm z porządnym napędem. Wiec te 80 na seryjnych 50 szczerze mnie bawią.
Wiec “filmik” to sobie pan możesz… zachować na dysku i wierzyć w co widzisz na niedokładnym mechanicznym zegarku.
Wszyscy się jarają jak Aeroxy po tuningu im szafe zamykają 120km/h+ a na GPS wtedy okolice 100km/h.

Własnie mierzylem predkosc aplikacja GPS predkosciomierz i pokazywalo 56 podczas gdy na liczniku bylo 68. Tak wiec jak myslisz warto wkladac ta 70 da cos do osiagow czy raczej zostawic tak jak jest?

70cm zawsze coś da, nawet chińskie 70cm (aczkolwiek niezbyt dużo).
btw, koleś pod tym filmikiem napisał że ma ze 4KM i uważa że to mu pozwala napędzać się do 80km/h :). Ale skoro twój kłamie o 12km/h juz przy wskazywanych 68km/h to zakładając nawet że przekłamanie jest stałe i podobne to 80km/h tego kolesia jest realnymi 70-73km/h. I to są realne osiągi dobrej 50cm. Taka jest róznica miedzy pomiarem sensownym urządzeniem a filmikiem z neta gdzie tani licznik coś pokazuje.
Opisz dokładnie to co tam nawsadzałeś to może się uda ocenić gdzie pojechałeś za bogato a gdzie ci brakuje jakiegoś detalu.