Piaggio X9, 125 cc czyba brak ładowania POMOCY

Witam serdecznie

Mam poważny problem ze swoim skuterem i niestety serwis do tej pory go nie rozwiązał. Od jakiegoś roku mam problem z ładowaniem w skuterze (podejrzewam że to łądowanie), został wymieniony akumulator (poprzedni padł) i regulator napięcia (rzekomo to miała być przyczyna ale nie jest). Skuter bez problemu działał zawsze około miesiąca, zapalał bez problemu, obecnie akumulator nie wytrzymuje nawet 2 dni. Chciałabym nadmienić że codziennie pokonuje nim 25 km więc jeżeli ładowanie byłoby prawidłowe to aku nie siadałby po 2 dniach. Gdy odpalałam skuter z kabla oczywiście kierunkowskazy już nie działały a światła bardzo słabo i jakoś udawało mi się dojechać do domu a po zgaszeniu nic się nie działo.

Proszę o pomoc bo nie wiem już co mam zrobić i co może być problemem. Potrzebuje dobrego elektryka który zajmie się tym problemem, może ktoś zna elektryka w Warszawie który zajmuje się tego typu problemami.

Sprawdź napięcie akumulatora, powinno być 12V. Następnie odpal skuter i znów przyłóż miernik. Na postoju z włączonymi światłami ładowanie powinno wynosić minimum 13V, po dodaniu gazu musi wzrosnąć, ale nie może przekroczyć 15V. Jeżeli napięcie będzie niższe niż 12V, to masz coś z prądnicą lub jej podłączeniem do akumulatora.

ale czy możliwe że po wymianie regulatora nadal jest ten sam problem, przecież serwis to robił (podobno), chyba źle nie podłączyliby nowego regulatora. Stary regulator został mi oddany stąd wiem że w 100% go wymienili, akumulator też nowy.

Ten skuter ma trzy fazowy alternator, jak masz czym to sprawdź ładowanie podpinając miernik pod akumulator, ale z objawów które opisujesz na pewno ładowania nie ma. Do regulatora wchodzi kostka w której jest trzy żółte kable , uruchom skuter i sprawdź jakie jest napięcie na każdym z tych trzech żółtych kabli.

dzięki, sprawdzę i dam znać co się dalej dzieje.

Witam
Mam taki sam problem. Czy mógłbyś powiedzieć jak zakończyła się sprawa ?
Po dodaniu gazu spada napięcie… ładowania nie ma. Poniżej 12.5V na zapalonym silniku.
Nie wiem czy wymiana regulatora pomoże ? Ktoś ma wiedzę na ten temat?
Pozdrawiam serdecznie.

od podmiany regulatora zacznij - bo to się pierwsze ciśnie w takim przypadku. a jak nie regulator to się bedziesz martwił

cccccc