Honda Cbr125r - dla wysokiego kierowcy

Witam, planuje na początku przyszłego roku swojego motocykla o pojemność 125cm3. Wypatrzyłem sobie nowy model hondy cbr czyli cbr125r (trochę masywniej wygląda i szersze opony) Czy przy wzroście prawie 190 będzie mi się wygodnie jeździło?

każdemu jest wygodnie na czym innym i w innej pozycji.
musisz się przymierzyć to bedziesz wiedział.

dziękuje za bardzo pomocny wpis.. wiadomo że osobie o wzroście 190 nie będzie wygodnie powiedzmy na motorynce, ale osoba która mierzy 160 już się tam odnajdzie.. pytam ludzie, którzy mieli styczność z tym sprzętem, a nie osoby które nic nie wnoszą do tematu.

słuchaj gościu. coś ci się WYDAJE i naprawdę TYLKO CI SIĘ WYDAJE.
To kwestia indywidualnych proporcji zawodnika, preferencji, oczekiwań, ulubionej pozycji nóg... itd. każdemu jest wygodnie inaczej.
Ponieważ mamy tu na forum trochę sprzętów i czasem się spotykamy to cię do różnych przymierzamy - i wnioski są zadziwiające.
Żeby daleko nie szukać np koledze Druidowi jest wygodniej na Aprilli SR max 125 niż na Sym'ie GTS - choć tak generalnie na SYMie jest więcej miejsca na wszystko (jakby tak mierzyć linijką).
Mój kolega co ma ze 195cm jeździ na CBR600 a jak koło niej stoi to motor mu sięga gdzieś pomiędzy jajka a kolana. Wg mnie on sie na niej męczy a on na niej wali trasy po kraju i zsiada niezmęczony.
Czasem różnica w podnóżku typu 2cm w tą lub w tamtą to jest tak że łapie cie skurcz przy zmianie biegu lub wcale nie. To nie jest czapka że kupujesz na obwód głowy 57cm i się zawsze mieścisz.
Mało tego. Na jakimś sprzęcie 3 minuty może ci być wygodnie a po 25minutach wierzchem zaczniesz się kręcić i usiłować zmieniać pozycje. I nagle się okaże że wolał byś jakbyś miał plecy w innej pozycji albo mniej lub bardziej opierał się na rękach.
redaktor naszego portalu (a wyższy o głowę ode mnie) jeździł najmniejszym na rynku skuterkiem i nie jęczał i nie kopał kolanami w kierownicę i w bólu nie umierał.

Jest dokładnie tak, jak Wombat napisał. Jak z butem, sam numer jeszcze niewiele mówi bo jeden ma stopę szeroką, a inny wysokie podbicie. Nawet gdybyś tu trafił posiadacza tego sprzętu i on też by miał 190cm wzrostu, to jego wygoda może być innym wrażeniem, niż twoja. Ja miałem jedną z największych 125 i po moich odczuciach (170cm) bym jej wysokim nie polecał... Jeśli planujesz zakup nowej, pojedź do hondy, weź na test i się sam przekonaj.