Aprilia RS 50 2009 rok - problem - pomocy.

Cześć, zakupiłem jakiś czas temu Aprilkę RS 50 z 2009roku. Mechanicznie jest super, wizualnie również lecz posiada mały problem jakim jest odpalanie ... Chodzi o to, że Aprilkę można odpalić jedynie na "popych" wystarczy lekko popchnąć i pali od razu bez problemu, pojeżdżę trochę zgaszę ją i po krótkim czasie odpala ze startera ale jeśli postoi ona dłużej już nie .. rozrusznik kręci , kręci i odpalić nie chce ... czego to wina i jak temu zaradzić żeby Aprilka odpalała na dotyk ze startera cały czas ... Bo jednak odpalać w mieście ala "ścigacza" na "popych" nie jest zbyt ciekawe :) Liczę na szybką odpowiedź i pomoc. Pozdrawiam.

a na ssaniu próbowałeś?

Tak .. i nadal nic ..

sprawdz cewke i świece może one są coś winne ale trafileś na taki co mój znajomy miał i też to samo tylko na popych u cb chociaż odpala jak jest cieply u niego nie ja mu powiedziałem chciałeś łądną aprille to masz godzille :D

Okej jutro sprawdzę, a świece tak czy inaczej w poniedziałek idę kupić nową :) a czy to może też być coś od akumulatora ? bo zauważyłem po wskaźniku ładowania akumulatora na zegarach bo pokazują, że jeśli przy odpalaniu ze startera ładowanie nie spadnie poniżej 11,6 to odpala .. ale jak postoi Apka całą noc to przy naciśnięciu startera ładowanie spada czasem poniżej 11 .. czy to może być też wina akumulatora ? bo z tego co wiem jest w niej założony pisząc wprost gówniany akumulator ... po dolaniu wody do niego apka paliła na dotyk przez pierwszy dzień po dolaniu jej .. następnego już jednak nie paliła ... nie jestem specem więc nie wiem czy wszystko dobrze piszę więc proszę o wyrozumiałość.

A jak dowe dolałeś do powinnej udać się w dłuższą podróż bo powinien być naładowany po dolaniu wody destylowanej i to może być twój kłopot

jak kręci dobrze to aku sie nie czepiaj, może wyreguluj gaźnik sprawdź świece i cewke

albo spróbuj go podładować na najniższym napięciu